دریافت فایل مقاله جعل اسكناس| شناسه فایل 31021215

مقاله کامل جعل اسكناس ,مقاله جعل اسكناس ,مقاله, جعل اسكناس
مشخصات فایل مورد نظر در مورد مقاله جعل اسكناس آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

ادامه

مقاله کامل جعل اسكناس
دارای 49 صفحه و با فرمت word و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ و کنفرانس می باشد.

فرمت فایل: word
تعداد صفحات: 49 صفحه
آماده: برای ارائه ، چاپ و کنفرانس میباشد

قسمتی از متن تحقیق::


مراقب اسكناس‌ و تراول چكهاي جعلي باشيد
كلاهبرداري از طريق جعل اسكناس و انواع چك‌ها، يكي از شگردهاي مجرمانه است كه تبهكاران حرفه‌اي از آن بهره مي‌گيرند و براي نيل به اهداف خود به انواع حيله‌ها و ترفندها متوسل مي‌شوند. اين مجرمان به سبب اين كه جعل و جرم را پيشه خود قرار داده‌اند، هنگام اجراي نقشه‌هاي خود تمامي جوانب را مي‌سنجند و به همين سبب شناسايي و دستگيري آنان غالبا مشكل و با مانع مواجه است.
هر چند اين خلافكاران نيز از اصل و قاعده پنهان نماندن جرم و جنايت مستثني نيستند، ضررهاي مالي و به‌تبع آن آسيب‌هاي رواني و روحي وارده به مالباختگان و فريب‌خوردگان اين ضرورت را يادآور مي‌شود كه هوشياري و دقت در همه امور و انجام معامله‌ها را نبايد از دست داد.

ماموران پليس آگاهي استان اصفهان به تازگي يك مرد و زن را بازداشت كرده‌اند كه با تراول چك‌هاي قلابي از چندين زرگر ميليون‌ها تومان كلاهبرداري كرده بودند. حامد متهم 27 ساله پرونده به همراه دو متهم ديگر در قالب يك خانواده به طلافروشي‌ها مراجعه و زيورآلات گرانقيمت خريداري مي‌كرد و چك‌پول‌هاي جعلي مي‌پرداخت. به گفته قاضي محمدي، دادستان شهرستان مباركه و لنجان چك‌پول‌هاي كشف شده از اين 3 نفر با كاغذ اصل تهيه شده و چاپ آن بسيار ماهرانه بوده است. در حال حاضر پليس تلاش مي‌كند با توجه به اعترافات اين 3 شياد به هسته اصلي و مركزي باند جعل تراول‌چك دست يابد.
وجود چنين باندها و شبكه‌هايي موجب شده است پليس به صورت مكرر به شهروندان به‌ويژه كسبه هشدار بدهد. سرهنگ اميدي مدير كل مبارزه با جرايم رايانه‌اي پليس آگاهي ناجا توصيه مي‌كند: مردم از افراد شناخه شده تراول‌چك دريافت و در صورت مشكوك شدن به جعلي بودن آن به نزديك‌ترين بانك مراجعه كنند و از اصالت چك مطمئن شوند.

احمد ابراهيمي، حقوقدان با اشاره به قانون مجازات اسلامي، جرم جعل را اين‌طور تعريف مي‌كند: «جعل سند به ساختن نوشته يا چيز ديگري مانند اسكناس و اسناد تعهدآور بانكي برخلاف حقيقت و ساختن مهر يا امضاي اشخاصي ديگر يا خراشيدن، تراشيدن يا قلم بردن، الحاق، محو، سياه‌كردن و... سند به قصد تقلب اطلاق مي‌شود».
هر چند جعل، جرمي پيشينه‌دار و با سابقه طولاني است، غلامحسين بياباني از متخصصان معاونت آگاهي ناجا، جرم جعل اسكناس را نسبت به ساير انواع جعل برخوردار از قدمت كمتري مي‌داند و معتقد است اين جرم ممكن است آثار غيرقابل جبران و خسارت زيادي در كشور بر جا بگذارد به همين سبب نيز قوانين كشورهاي مختلف از جمله ايران، جرم جعل اسكناس و اوراق بهادار را مورد توجه ويژه قرار داده‌اند.


جزییات بیشتر  • دریافت فایل پاورپوینت با موضوع آشنایی با مقاله و مقاله نويسي

  • مقاله,مقاله نويسي,تحقیق مقاله,تحقیق مقاله نويسي,پاورپوینت مقاله,پاورپوینت مقاله نويسي,پایان نامه مقاله,پایان نامه مقاله نويسي,آشنایی با مقاله,آشنایی با مقاله نويسي,اصول مقاله,اصول مقاله نويسي,انواع مقاله,انواع مقاله نويسي,روشهای مقاله,روشهای مقاله نو,,,
  • دریافت فایل ترجمه مقاله حسابداری، به همراه اصل مقاله

  • ترجمه مقاله حسابداری,ترجمه مقاله حسابداری 2014,ترجمه مقاله حسابرسی,مقاله ترجمه شده حسابداری,مقاله ترجمه شده حسابداری رایگان,مقاله ترجمه شده حسابداری دولتی,مقاله ترجمه شده حسابداری مدیریت,مقاله ترجمه شده حسابداری 2015,ترجمه مقاله حسابداری 2015  • دریافت فایل ترجمه مقاله امنیت نسل سوم، به همراه اصل مقاله

  • مقاله ترجمه شده امنیت نسل سوم,مقاله ترجمه شده مهندسی کامپیوتر,دانلود مقاله ترجمه شده کامپیوتر,مقاله ترجمه شده کامپیوتر,ترجمه آماده رشته کامپیوتر,دانلود ترجمه آماده رشته کامپیوتر,ترجمه آماده مقاله رشته کامپیوتر,دانلود ترجمه آماده مقاله رشته کام