دریافت فایل فصل دوم مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و نظریه های جهت گیری مذهبی| شناسه فایل 39030471

فصل دوم مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و نظریه های جهت گیری مذهبی ,جهت گیری مذهبی چیست,آزمون جهت گیری مذهبی,آزمون جهت گیری مذهبی بهرامی احسان,پرسشنامه جهت گیری مذهبی آلپورت,مبانی نظری جهت گیری مذهبی,تحقیق جهت گیری مذهبی
مشخصات فایل مورد نظر در مورد فصل دوم مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و نظریه های جهت گیری مذهبی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

ادامه

فصل دوم مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و نظریه های جهت گیری مذهبی،
در قالب ورد، در 36 صفحه، قابل ویرایش

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

قسمتی از متن:
مفهوم و نظریه های مذهب
ریشه و بنیاد کلمۀ «دین» در فارسی، آریایی است. سامی ها این کلمه را با واژه های «دنو» و «دنیو» (به معنی قانون- حق- قضا و حکم) بکار می برند. عبری ها و آرامی ها نیز واژه دین و دنیا را به مفهوم فوق به کار می برند. در عربی نیز به معنای آیین و شریعت بکار می رود و عبارت از یک وضع و تأسیس الهی است که مردم عاقل را به رستگاری هدایت می کند و شامل عمل و حقیقت هر دو است. در زبان های مشتق از لاتین، مفهوم دین مشتق از مصدر لاتینی ولی گاره است که به معنای به یکدیگر پیوستنی و پیوند مجدد خود با خدا می باشد. در فرهنگ دهخدا، دین معادل کیش، طریقت و مقابل کفر آورده شده است. همچنین در فرهنگ آکسفورد چند تعبیر برای دین ذکر شده است از جمله:
1- اعتقاد به وجود خدا یا خدایانی که بر عالم تسلط دارند و طبیعت روحانی را به انسان عنایت می کنند که بعد از مرگ جسمانی در وجودش جریان دارد.
2- بخشی از نظام اعتقادی و عبادی که بر اساس ایمان فرد استوار است مانند مسلمان، مسیحی، زرتشتی، بودایی و ...
3- کنترل کننده نفوذ در زندگی شخصی (سامانی و لطیفیان، 1387).
مذهب از نظر جامعه شناسان:
دین عبارت است از مجموعه ای از عقاید موروثی و مورد قبول در مورد روابط انسان با مبدأ وجود (مانند مفاهیمی چون؛ روح، خدا، زندگی، مرگ، دنیای پس از مرگ، بهشت و دوزخ) می باشد.
مذهب از نظر روانشناسان:
با پذیرفتن این که مذهب یک موضوع مهم در زندگی افراد است، می توان گفت که واژه ها، نفوذ باورها، تلاش ها، رفتارها و ویژگی های ارزش درونی افراد مذهبی در حوزه زندگی آنها باید جزئی از تحلیل روان شناختی باشد. به گفتۀ گورساچ (1998) آگاهی دربارۀ مذهب به اندازۀ سایر ضمایم پایگاه اطلاعاتی روان شناختی، ارزشمند است. و نیازی نیست که اهمیت مذهبی در زندگی افراد نشان داده شود. روانشناسی یک عدم است و هر موضوعی را که در محدودۀ کلی آن قرار دارد می توان بطور منطقی مورد بررسی قرار داد.
مفهوم مذهب سال ها موضوع مورد علاقۀ روانشناسان بوده است. روانشناسان مشهوری از قبیل؛ فروید، یانگ، آبراهام مازلو، آلپورت در تلاش برای درک ارتباط مذهب با شخصیت و سلامت روان، نظریاتی را در رابطه با مذهب مطرح نموده اند که در زیر به برخی از این نظریات اشاره می شود.

جزییات بیشتر
  • دریافت فایل مبانی نظری جهت گیری مذهبی

  • مبانی نظری وپیشینه تحقیق جهت گیری مذهبی,پیشینه ومبانی نظری پژوهش جهت گیری مذهبی,مبانی نظری جهت گیری مذهبی,مبانی نظری پژوهش جهت گیری مذهبی,پیشینه نظری پژوهش جهت گیری مذهبی, پژوهش جهت گیری مذهبی, جهت گیری مذهبی
  • دریافت فایل مبانی نظری (فصل دوم) نظریه ها و تعاریف کمال گرایی

  • خرید مبانی نظری تحقیق و پيشينه تحقیق کمالگرایی,دانلود مبانی نظری کمالگرایی,دانلود رایگان مبانی نظری,ادبیات نظری تحقیق کمالگرایی,خرید رایگان مبانی نظری حسابداری,خرید مبانی نظری و پیشینه پژوهش روانشناسی,مبانی نظری و سوابق پژوهشی,فصل دوم پایان نا,,,

  • دریافت فایل دانلود تحقیق جهت گیری های مذهبی با فرمت ورد

  • دانلود تحقیق جهت گیری های مذهبی,تحقیق جهت گیری های مذهبی doc,تحقیق کامل جهت گیری های مذهبی,تحقیق درباره جهت گیری های مذهبی,تحقیق جهت گیری های مذهبی با فرمت ورد,تحقیق در مورد جهت گیری های مذهبی چیست,تحقیق دانش آموزی درباره جهت گیری های مذهبی,تحقیق دانشجویی درباره جهت گیری های مذهبی