دریافت فایل فصل دوم مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و نظریه های اضطراب و استرس| شناسه فایل 39030489

فصل دوم مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و نظریه های اضطراب و استرس,نظریه دوم فروید در مورد اضطراب,اضطراب از,دیدگاه راجرز,نظریه های مختلف در مورد اضطراب,نظریه های روانشناسی درباره اضطراب,کتاب نظریه های اضطراب,اضطراب از دیدگاه آدلر,تعریف اضطراب,,,
مشخصات فایل مورد نظر در مورد فصل دوم مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و نظریه های اضطراب و استرس آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

ادامه

،
در قالب ورد، در 55 صفحه، قابل ویرایش

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

قسمتی از متن مبانی نظری:
مقدمه
امروزه اضطراب و دلواپسی برای میلیون ها انسان به صورت مشکلی غیر قابل حل و خسته کننده در آمده است، ولی باید در نظر داشت که نگرانی ها همه مخرب نیستند و به کمک یک برنامه ریزی دقیق می توان آن ها را از بین برد .نگرانی مفرط یا به عبارت دیگر – دلشوره– یک بیماری روحی است که باعث می شود سلامتی جسمی به خطر بیفتد. نگرانی ها اغلب نتیجه تعبیر نادرست افراد از حقیقت است .ما می توانیم روح حقیقت گرایی و واقع-بینی را به طرق مختلف در خودمان تقویت کنیم. روان شناسان چنین معتقدند که: «هیچ وقت در خلوت خویش نباید به اضطراب و نگرانی فکر کرد».
اضطراب عبارت است از يک عامل ناشناخته و نا معلوم که موجب پريشاني فکر و گاه باعث بروز علائم احساس خطر از جمله تپش قلب و رنگ پريدگي مي شود. در فرآيند اضطراب بر خلاف ترس طبيعي، يک عامل حقيقي ترس آور يا خطرناک يا آسيب رسان وجود ندارد بلکه فقط به طور خودکار و ناخود آگاه ذهن آدمي دچار احساس خطر مي شود و هرگاه ذهن در اثر تنش هاي رواني و استرس هاي عصبي و حوادث ناخوشايند و ناگواري که در زندگي مکرراً برايمان رخ مي دهد از روال عادي خارج شود و حساسيت بيش از حد به رخداد-هاي آتي و احتمالي پيدا کند دچار اضطراب مي شويم. علل پيدايش اضطراب عوامل وراثتي، تجربه هاي تلخ سال هاي گذشته و محيط ناآرام و عصبي است. اثرات مخرب آن بر تفکر باعث اختلال در تمرکز حواس مي شود، قدرت تصميم گيري و اراده را از انسان سلب مي کند، او را بدبين مي سازد و باعث مي شود که انسان ديگر فرد مثمرثمر و سودمندي نباشد (کاپلان ،2007، ص 988).
اختلال افسردگی اساسی یکی از شایع‌ترین تشخیص‌های روان پزشکی است که مشخصه آن خلق افسرده‌ و با احساس غمگینی، اعتماد به نفس پایین و بی‌علاقگی به هر نوع فعالیت و لذت روزمره مشخص می‌شود؛ چیزی که از آن به عنوان «سرماخوردگی روانی» یاد می‌شود. افسردگی مجموعه‌ای از حالات مختلف روحی و روانی است که از احساس خفیف ملال تا سکوت و دوری از فعالیت روزمره بروز می‌کند.
افسردگي و اضطراب از شايع ترين بيماري هاي روان پزشكي به شمار مي رود. به طور آماري از هر پنج زن، سه زن و از هر پنج مرد دو مرد در طول عمر دچار عارضه ي افسردگي و اضطراب مي شوند. اين بيماري ها جزو بيماري هاي مزمن و گاه ناتوان كننده هستند كه در صورت عدم درمان باعث اختلال در عملكرد اجتماعي، فردي، شغلي و زناشويي بيمار مي شوند. از جمله علايم شايع در بيماري افسردگي، كاهش سطح انرژي، احساس بي-حسي و ضعف، احساس يأس و نااميدي، عدم احساس لذت، انزوا طلبي، اختلال درتمركز و حافظه، اختلال در اشتها، وزن و خواب، اختلال در عملكرد جنسي، دل مشغولي با احساس گناه، خود سرزنش گري و گاه خود كشي است (طاهری،1388،ص24).
در مورد عارضه ي اضطراب، بيمار در بسياري از مواقع با علايم جسمي مانند تهوع، استفراغ، اسهال، تپش قلب، احساس تنگي نفس، دردهاي قفسه سينه با دردهاي جسمي بدون علت در اندام ها، سر درد، بي خوابي، سرگيجه و سبكي در سر، تعريق، لرزش و مورمور شدن اندام ها، عدم تمركز، اختلال حافظه، ناراحتي گوارشي به صورت احساس نفخ، يبوست و درد هاي گوارشي و تكرر ادراري به پزشك مراجعه مي كند.
بيماران مضطرب همچنين دچار علايم احساس لقمه در گلو، دلشوره، نگراني هاي بدون علت و اختلال خواب، اشتها و عملكرد جنسي هستند. بسياري از اين بيماران به علت شكايات جسمي به كلينيك هاي داخلي يا جراحي مراجعه مي كنند و در مورد وضعيت خود دچار نگراني هاي شديد هستند. بيماري هاي اضطرابي شامل چندين اختلال هستند؛ از جمله وسواس هاي فكري و عملي به صورت افكار مزاحم و تكراري و شديد آزار دهنده كه بيمار در مورد آن احساس گناه مي كند و در بسياري موارد از بازگو كردن آن امتناع مي ورزد. در مواردي بيمار براي خلاصي از اين افكار مزاحم نياز به صرف انرژي يا انجام اعمال تكراري كه براي سايرين بي معني است دارد. نوع ديگر اضطراب به صورت حملات ترس شديد و بدون علت است كه بيمار به طور ناگهاني دچار حملات ترس و وحشت شديد و احساس مرگ يا سكته مي شود و در مواقع عادي بيمار هميشه نگران تكرار اين حالت است. در بسياري مواقع بيمار به علت از خروج از خانه به تنهايي يا احساس عدم كنترل در جاهاي شلوغ خانه نشين مي شود. نوع شايع ديگر اضطراب، ترس از حضور در جمع، حيوانات، حشرات، ارتفاع، فضاي بسته يا آسانسور، خون و تزريق است (گله برگ، به نقل از پورافکاری،1371، ص216).
از انواع ديگر اضطراب عمومي احساس بي قراري، عصبانيت، خلق گرفته، عدم تمركز، احساس سنگيني، درد در اندام ها، احساس خستگي و اختلال در خواب است.اين حالات خصوصاً در خانم ها در زمان هاي خاص مانند عادات ماهانه، پس از زايمان، سقط و دوران يائسگي شايع تر است.بيماران مبتلا به اضطراب و افسردگي از اختلالات شناختي مانند احساس منفي از خود، عملكرد خود و آينده ي خود كه موجب عدم اعتماد به نفس مي-شود رنج مي برند. از مشكلات ديگر اين بيماران تفكر خوب و بد است كه تمام افراد و مسايل زندگي را به صورت خوب مطلق يا بد مطلق مي بينند (کاپلان،2007، ص991).
اين بيماران حتي در مورد مسايلي كه به آن ها ربطي ندارد خود را مقصر دانسته و سرزنش مي كنند. اين بيماران موفقيت هاي خود را كوچك و بي ارزش مي شمارند و شكست خود را بزرگ و به تمام زندگي بسط مي دهند و اين مسأله احساس بي ارزشي و عدم اعتماد به نفس را براي آن ها به دنبال دارد.


جزییات بیشتر
  • دریافت فایل مبانی نظری (فصل دوم) نظریه ها و تعاریف کمال گرایی

  • خرید مبانی نظری تحقیق و پيشينه تحقیق کمالگرایی,دانلود مبانی نظری کمالگرایی,دانلود رایگان مبانی نظری,ادبیات نظری تحقیق کمالگرایی,خرید رایگان مبانی نظری حسابداری,خرید مبانی نظری و پیشینه پژوهش روانشناسی,مبانی نظری و سوابق پژوهشی,فصل دوم پایان نا,,,